Bilim Sağlık Teknoloji Spor Doğa Tarih Kültür Arkeoloji
Ara:      [ ö ç ı İ ğ ş Ş ü ] 
Akdeniz dünyasının en büyük antik kentlerinden birisi Efes...
Tunus, turizm açısından potansiyel zenginliklere sahip bir ülke...Roma'ya kafa tutan Kartaca kentinin harabelerinden mozaik galerisi Bardo Müzesi'ne, Sahara Çölü'nden Bodrum'u anımsatan mavi pencereli beyaz evleriyle Sidi Bou Said 'e yapılan bir yolculuk, insanın düş gücünün ufuklarını değiştiriyor.
Urartu döneminde yapılmış bir su kanalıyla, Van’a yaklaşık 50 km. öteden su taşınıyordu. Günümüzde bu su kısmen akıyor, ama tarihi kanal neredeyse yok edilmiş durumda. Oysa dünyada eşi bulunmayan bu özel kanal, birinci dereceden turistik bir keşif yolu haline getirilebilir.
En önemsiz firavunlardan biri olan Tutankhamon, mezarı bulunduktan sonra Mısır'a damgasını vuran tarihi kişiliklerden çok daha fazla tanındı...
İvriz'de kısa bir süre önce Hitit kabartmalarına yönelen silahlı saldırı, bize Taliban rejiminin Hindikuş Dağları eteklerindeki Bamiyan mağaralarında bulunan dev iki Buda heykelinin bombalanması olayını çağrıştırdı.
Prof. Dr. Erksin Güleç ve ekibinin, uluslararası paleoantropologlarla yürüttükleri araştırmalar sonucunda, Anadolu'nun insan evriminde çok önemli bir kavşak noktası olduğu ortaya çıkıyor.
Peu Çölü'ndeki geogliflerin sırrı bir asırdır bilim adamlarının ve maceraperestlerin iştahını kabartıyor.
Datça Yarımadasını'nın ucunda küçük, sevimi bir antik kent Knidos...
Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

BİLİM İNSANLARI
Atomik kuvvet mikroskobu Subscribers Only
HI-TECH
Esnek gelecek Subscribers Only
PRİZMA
Formula-1 tekniğine sahip keklikler
SORU-CEVAP
Çürüyen meyve neden kahverengiye dönüşür?
X DOSYALAR
Bütün dosyalar